För ett tag sen addade en mysko gubbe mig på facebook.
Han bodde långt bort från mig. Gubben i fråga är säkert 20 år äldre än mig och kommer från utlandet, känner inte han.
Mannen säger att han är rik och vill vara min vän, mysko.
Han sökte upp mig på eniro fick min adress och har nu skickat ett paket till mig innehållande en Iphone 4, i paket ska finnas en underskrift där det står att det är en gåva (förmodligen ett julkort eftersom han sa att det var en julklapp).
När han skrev detta till mig blev jag fan rädd

, raderade han från facebook och förklarade att jag inte vill ha med han att göra och att jag kommer skicka tillbaka paketen.
Då svarade han att jag ska behålla paketen eftersom det inte är några pengar för han (han är ju rik hmm) eller ge paketen till någon nära vän, han sa också att han aldrig skulle glömma mig eftersom jag var hans 'vän'
Är seriöst rädd, vad fan har hänt!? Kan jag behålla paketen om den kommer utan några juridiska tvistar?
Tyckte inte tråden platsade under juridik men om någon vänlig mod vill flytta tråden så gör det