Tog 64 mg vid 5-tiden i dag efter ett långt uppehåll (använde senast Loperamid för att stilla kropp och sinne under tramadolavtändning) och nu börjar det slå på på allvar. Så vitt jag mindes gick det bra mycket snabbare än så, men jag klagar inte. Go i hela kroppen, mysig klåda, inte ett bekymmer i världen.
Jag har faktiskt lite ont i magen, men det gör absolut ingenting under ett opioidrus för min del. Skulle faktiskt kunna gå och spy upp allt jag har i magsäcken--inte för att jag är illamående--utan att mitt välmående skulle undermineras det minsta.
Förvånansvärt att denna substans fungerar så väl för mig. Månne beror det på personliga genetiska/kemiska faktorer, men jag har en annan hypotes också. Kan det vara så att den ofta citerade studie som hävdar att loperamid knappt alls passerar blod-hjärnbarriären modifierades lite med vinst i åtanke? Jag antar att detta "faktum" [att loperamid saknar flumpotential] var en bidragande faktor till att en faktisk opioid finns att tillgå receptfritt och lagligt.
EDIT: Jävlar vad sugen jag blev på nikotin. Det är fan ett solklart tecken på att jag är legit zonkad.
EDIT 2: Nu gör basrösten sig gällande. Känns som att jag har droppat ner en hel oktav på tio minuter.