Citat:
Ursprungligen postat av
Rassa
Alltid kul när folk hittar på egna regler.
Seriöst, din jävla tönt, du behöver inte ta din förlust så personligt att du mentalt havererar

Läs vad jag skriver istället, och inse att du har fel i ditt anti-intellektuella resonemang:
Citat:
Ursprungligen postat av
Rassa
Först säger du att man ska blinka vänster för att en cirkulationsplats är en korsning (vilket det inte är).
Nej, man
måste inte blinka vänster om man
skall åt vänster. Jag formulerade hela meningen som att det är något man gör, inte något man måste, din ignoranta imbecill. En oskriven regel är inget man
måste följa, men om den underlättar för alla (förutom de efterblivna som dig själv) är det klart som fan att man följer den. Gå tillbaka till grundskolan och läs om lågstadiesvenskan innan du kommer hit och försöker leka något.
Citat:
Ursprungligen postat av
Rassa
Och sen säger du att man inte måste blinka vänster
Man
måste inte blinka vänster, nej. Det påstod ingen heller. /Intelligensreserven
Citat:
Ursprungligen postat av
Rassa
och drar fram liknelser med korsningar som helt saknar relevans i sammanhanget. Vem är förvirrad?
Visst, låt oss med din överlägsna retorik "konstatera" detta utan att ge ett enda exempel varför (och grina över verklighetens fakta)
Vem som är förvirrad? Som retoriskt allenahärskande bör väl ändå du ha svaret på alla frågor i världen, och även om du inte har det har du väl ändå alltid rätt?