Citat:
Ursprungligen postat av
Muminflickan
Nu har Anna lagt upp matbilder från förra året i Spanien och skriver att de inte kan resa i år på grund av pandemin när sanningen förmodligen är att svärfar hyrt ut sin lägenhet till spanjorer i år eftersom det var länge osäkert om man skulle få åka till Spanien från Sverige i år. Hon ljuger hela tiden, både Pernilla och Perrelli har åkt till sina hus nu när det är tillåtet.
Pernilla har ju dessutom varit i Nerja och hälsat på sina föräldrar tillsammans med sonen Oliver så visst kan man resa ner till Spanien om man vill och har råd. Men Anna med familj har varken råd eller möjlighet. Lägenheten är ju inte deras så de kan inte disponera den som de vill.
Sen verkar alla projekt med Koja Ankeborg gått i stå. Länge sedan det uppdaterades om Attefallshuset som såg halvfärdigt ut senast man kunde ana det i bakgrunden. Ekonomin för familjen Stolledano-Took är nog inte så stark just nu.