Citat:
Ursprungligen postat av
Bladguld
Ur Annas blogg:
”Skulle kunna visa bilder i oändlighet 😂😂😂 Men jag har förmodligen redan hunnit uppröra och irritera med den här bildbonanzan 🤪 ( kanske just dig? ) Så jag stannar här nu.”
Bästa Anna du bevisar med den formuleringen att du mycket väl har koll på att AB Anna Book bygger på att du väcker uppmärksamhet och upprör genom att vara; för mycket, över gränsen och provocerande. Din ”karriär” som sångerska bygger numera lika lite på faktisk musikalisk talang som när de engagerar Torsten Flink till ESC. Det handlar om att vara en nationell social pajas och som sådan måste narrkonsterna och ”skandalerna” vårdas med återkommande offentliga pinsamheter. Bara att poppa pop-corn och invänta att 2019 års föreställning går igång. Tyvärr verkar dina barn må pyton av ditt val att ”fokusera mer på dig själv och dina behov” Konsekvenserna för barnen av ditt beteende på sociala medier är jämförbart med konsekvenserna för barnen när en förälder missbrukar. Hela familjen är medberoende till mamma Annas patologiska sociala beteende. Det senare gör att pop-cornen får vara för min del. Jag känner mig bara illamående och illa berörd.
Kunde inte sagt det bättre själv, Anna har utan tvekan utsett sig själv huvudrollspersonen i familjen,är man en vettig förälder låter man barnen få huvudrollen.
Speciellt när barnen inte tycks vara riktigt 100 %.
Anna har ju inget heltidsjobb, utan verkar mest bete sig som en 14is som skolkat från skolan
som shoppar, äter, sover, fixar sig själv, kollar in film, fikar och sitter framför sociala medier
dagarna i ända.Inte undra på att arbetslusten är sisådär för äldsta dottern.
Barnen tar ju efter sina föräldrars ehum...yrke.
Anna skulle inte ha en chans att bli något i dagens idol Sverige, hon skulle definitivt likt sin dotter söka till Idol.Medan Felicia försvann snabbt efter sin uppsjungning inför juryn , så skulle väl Anna bli den där pinsamma idolsökaren som tjafsar med juryn vid första uttagningen och som därefter skulle bli en social media pajas, som alla gång på gång kollar in och garvar åt i ett hopklipp av andra udda fenomen från idoluttagningarna.