Citat:
Ursprungligen postat av
Fotboll12
Holy shit, de på L&C gillar inte alls att Johnny inte är på plats. Bad look osv. Jag förstår inte deras resonemang. Vad fan spelar det för roll? När jag tänker tillbaka var ju intrycket att JD tackade för sig i och utanför domstolen efter sista rättegångsdagen – skakade hand med domstolspersonal och kameramän och sånt.
Edit: De rapporterar att Depp kommit med uttalande om att han inte kan vara på plats pga previous commitment. Han kommer följa domen live från UK – visst innebär det att vi kommer att se honom när beslutet förkunnas?
Kollade en timme eller två på L&C tidigare och det kändes som att kolla på gammelmedia. Många proffstyckare som försökte vinkla allt till Ambers fördel och greppade efter varje halmstrå för att utmåla Johnny som den sämre av de två... Rättsligt spelar det ingen roll om Johnny inte dyker upp, juryn kan inte ändra sin dom. L&C försöker väl insinuera något i stil med " ... kolla vilken sopa Johnny är, han dyker inte ens upp! ogilla honom, snälla! ... ".
Han kan säkert följa domen som vi andra, tvivlar starkt på att han kommer dyka upp i någon videostream för vårt nöje. Möjligtvis i nån intervju strax efter.