Citat:
Ursprungligen postat av
LeCastle
Det ropar tjänstefel rakt igenom.
Att ljuga under ed i USA överlags är riktigt allvarligt. Det hela är skandalöst. Det borde vara obligatoriskt att man måste befinna sig rättegången. Problemet är att man kanske befinner sig andra sidan jordklotet.
Vittnena var inte alls trovärdiga.
Amber har inte så mycket att komma med. Hon har motbevisats gång på gång att hennes anklagelser och påståenden är lögner.
Det vi kan diskutera är om Johnny kan åka dit pga dem.
Jag ser snarare det som en distraktion för juryn. Förhören med vittnena är så pass långa att det kan göra en större påverkan.
God bless America my ass. Vilket skämt!
Det var olidligt trögt att bevittna gårdagens vittnesmål.
Det är otroligt att få bevittna denna rättegång som är one of a kind..
Johnny med sitt team, som har kul, äter godis, dricker kaffe, mm
Johnny passar på att skissa, vad Amber gör, eller gjorde, vet ingen... hon verkar ha slutat anteckna nu..
Trodde det var viktigt att vittnena var nyktra, vilket jag betvivlar.
Kroppsspråk säger mer än man tror.
Ambers vittnen är otroligt avslöjade, jisses.
Hur var det med Rocky? Är de inte vänner längre? Hon som nu hävdar att hon tagit massor av bilder osv?
Visst var det hon som "grät" och bekräftade att hon såg den svullna näsan, två blåtiror och skador?
Jag önskar att det skulle krävas vittnesmål på plats, efter genomfört drogtest.
Edit
Kul att få bevittna Ambers kompisgäng...
WT deluxe...
Den där IOr? Kvinnomannen, vad är ens det riktiga namnet?
Jag är upprörd över att dessa vittnesmål tillåts fortsätta.
Det är ju tillrättalagt trams. Inövade repliker. De har fått manus, använder samma ord, för att kunna ge en samstämmighet, trovärdiga vittnesmål...🥳