Citat:
Ursprungligen postat av Spectre1000
Ja om han nu fortfarande är med, mycket kan hända under så lång tid på kåken, han kanske vill leva svensson liv när han kommer ut men han hade ingen flickvän innan han åkte in vad jag vet så det gör ju saken svårare i så fall. Att han skulle jobbat som målare har jag aldrig hört, måste varit länge sedan i så fall.
Om han fortfarande är med i organisationen så borde han definitivt vara fullvärdig medlem nu därför att om inte han anses platsa i vad polisen kallar en kriminell organisation så finns det nog ingen i Sverige som gör det.
Det jävliga i kråksången är ju att resan mot fullvärdig 'fryses' när man sitter.
Den han bodde ihop med bitvis, och umgicks med, från klubben, fick ju också sitta ett bra tag. Två voltor tätt inpå varandra. En kille som är väldigt lik Diego, ser snäll ut, är trevlig, men får han order så kan han göra vad som helst. Typ för galen för sitt eget bästa.
Den killen satt som sagt ett bra tag och efter några år så hade han tänkt om och valde att hoppa av. Den killen är en underbar människa och jag är glad för hans skull. Annars hade det slutat med livstid. Men idag är han istället gift och mycket lycklig.