Citat:
Ursprungligen postat av
ProfetenMuhammedd
Säljaren jag talat med förklarade att det är säljare själva som är bakom supporten och att 9 av 10 fall vinner säljaren i dispyter. Han har nu lämnat FS4 och varnade mig om att många säljare visar status som skickat men sedan tar dom pengarna och påstår att posten gjort fel eller att polisen tagit brevet, sedan om det går till dispyt vinner säljaren på att enbart skriva till supporten att varorna är skickade och får där med pengarna.... Denna säljare som jag talat med har många år i branchen han varnade mig från FS4 före han lämnade. Jag kommer inte handla därifrån mer iaf. Ni andra gör som ni vill. Går även att läsa på här på flashback om den nya postlagen där flertalet köpare skriver att dom inget fått av FS4 samt att deras pengar försvunnit plötsligt. Så gör som ni vill men jag ville enbart varna er.
Jag är ledsen med din kompis argumentation om att
Säljarna själva avgör dispyter är ganska löjligt.
Dem flesta kunder förlorar dispyterna om säljarens betyg är relativt högt. Det går helt enkelt inte att driva en sådan sida på nåt annat sätt än att säljarna känner sig bekväma nog med att skicka iväg knark innan dem fått sina pengar.
Sen kanske dem som driver fs4 ändå någon dag kommer göra en exit, det kanske är på g. Man brukar göra det när det är som mest pengar på sidan . Så mitt tips är att inte handla vid löning. ..