Citat:
Ursprungligen postat av
Ikea-Kamprad
Hmmm. KL är märklig. Om hon är kompis med HS som jobbat i sjuka huset Karolinska där mycket märkliga saker händer och personalen verkar inte vara klok, exvis JL, så kan jag bara säga att kakan KL sökt sig till en maka HS.
Mest troliga är att KL ligger bakom mejlandet. Var det inte någon herrkompis som hjälpte henne med datorn? Mannen berättade det i någon av kvällsblaskorna. Journalisten ställde inga följdfrågor om vilken sorts hjälp KL behövde med datorn.
Jag hänvisar alla som vill veta mer sjukhuset läsa denna sjuka flashbacktråd och spamma där istället.
(FB) Hot mot Karolinska Sjukhuset, augusti 2016
Här har du det om datorn och jag tror precis som du att Karin själv ligger bakom mejlandet.
Toppjuristens tidigare nära vän: ”Kunde inte tro det”
STOCKHOLM Publicerad 16 sep
”Vakade över mig”
I breven beskriver hon en annan man som sin killkompis och som ofta ”vakade” över henne. Hon är rädd och menar att hon skadats. Det här ska tala för hennes sak i en av tvisterna.
När Expressen når nämnda killkompis har han nyligen tagit del av vad hans tidigare vän, toppjuristen, misstänks för.
– Jag kunde först inte tro det. Hon har alltid verkat normal för mig.
Han beskriver relationen som nu har ett par år på nacken:
– Vi var flera som umgicks med henne då och som tyckte att situationen var jobbig för henne. Vi försökte göra vad vi kunde för henne.
Vilken typ av hjälp gav du?
– Praktiska saker.
Jag installerade en dator. Hjälpte henne att handla.
Hur tänker du nu?
– Jag har inte haft kontakt med henne på flera år. Att ta kontakt med henne nu vore väl korkat.
https://www.expressen.se/nyheter/krim/toppjuristens-tidigare-nara-van-kunde-inte-tro-det/
Duperingsmästarinnan har varit i farten... verkade normal?
Karin har ett aktivt missbruk som har skrivits om i flera domar sedan minst 2012 och mycket troligt många år innan dess. Så vad är normalt i hans värld?