Citat:
Ursprungligen postat av dire
Jag tror att jag har bollen aningen till höger om mitten på järnklubborna ner till 6:an kanske.. Detta leder dels till att jag slår "ner" på bollen samtidigt som klubbhuvudet fortfarande rör sig inifrån och ut (vilket leder till en någorlunda konstant draw).
Vad har du för hcp om du nu hade haft 10 ifall dina bästa spel gick kryckigt? Själv ligger jag på 7,7 om inte klubben fått för sig att höja mig inför säsongen, spelade på lite lägre när jag var i 17-18-årsåldern men avsaknad av övning har gett avsaknad av färdighet.
Du gamblar väl också om jag inte missminner från pokerforumet? Bor du i Sthlmstrakten kan vi ju köra lite high stakes skin games om inte annat

Är inte det lite riskabelt då du måste ha en nästan konstant sving? Förresten, är inte klubben lite väl öppen för att garantera en draw?
Jag har 2,0 i hcp, har i princip legat på det sen jag var 15 år. Det var tider då man tränade närspel varje dag och kunde sätta två chippar och ett bunkerslag per runda.

Aldrig tävlat något?
Jepp, eller gjorde i alla fall. Bor tyvärr inte i stockholmstrakten men hade varit på om jag inte bodde så långt ifrån

Skins game är jävligt skoj faktiskt.