Citat:
Ursprungligen postat av
Callesto
Jag försvarar inte Catrin, tycker bara inte att man ska ösa på henne med skit hela dagarna, varken hon eller någon normal person mår bättre av det. Eller tycker du att man ska sjunka lika lågt som henne?
Tja du tycks ju inte ha något emot att sänka dig genom att kasta skit på andra, som definitivt inte har med tråden att göra.
Hur hon mår är faktiskt komplett ointressant för mig, jag finner måendet hos hennes offer betydligt intressantare. Hon har inte på minsta vis som jag kan se gjort minsta försök, eller visat minsta vilja, att göra rätt för sig utan det viktigaste tycks fortfarande vara att hon ska kunna flasha med saker hon inte själv bekostat. Försöka framstå som någon hon inte är och dessutom småsint och elak. Ingen vinnande kombination direkt.
Men du som känner henne så väl kanske kan berätta hur många dagar hon nu jobbat på
heltidsarbetet? En vecka? Två?