Citat:
Ursprungligen postat av faaan
Det var då överdrift, varför 200mg då kroppen kommer omvandla en del av MDMA till MDA vilket gör att man tappar en del uppfattning om att man rollar. Visst ifall du vill hallucinera så skulle jag följa ditt råd men jag tror inte det är det som han är ute efter.
För mig räcker 150mg rena kristaller gott och väl och jag väger 93kg + att jag inte haft ett längre break än 27 dagar från MDMA dom senaste 22 månaderna.
Vettigt inlägg, tack. Tror jag börjar med 150, har för mig att självaste Shulgin rekommenderar just 75-150 mg som dos för att komma in i rätt stadium (för att bli ead på svenska). Kan verkligen relatera till att det frisläpps MDA också när jag tänker efter. Minns speciellt ett nyår då jag tryckte i mig knapp efter knapp, vilket iofs gjorde att jag mådde awesome utan att få minnesluckor, men det var som att hela kvällen bara var en slags sörja av bilder.
Hur bra är det egentligen att återdosera? Är det lite som att köra hjärnan i en mixer att fylla på med ännu mer MDMA när man peakar?