Prästen Enarsson, som varit återkommande gäst hos Wilgert, är ju verksam och bor i Israel. 2019 välkomnade han Ingrid Carlquist på besök och Nordfront tydliggör att de båda är övertygade sionister:
https://nordfront.se/ingrid-carlqvist-kommer-ut-som-tokgalen-knappskallekristen-sionist.smr
Carlquist har tidigare varit verksam på Dispatch International, där även Swebbtv-gästen Frick arbetat. Frick är sionistisk jude. Han grundade Nyheter Idag, där hans likar Ekeroth och Katerina J varit verksamma, liksom Ilan Sade', även han jude och Swebbtv-gäst. Frick har vänner inom Kommunistiska partiet, vars fd partiledare nu är krönikör på NI. Via tidigare medarbetaren Allards kollega Kyeyune, finns en koppling till Revolutionära Fronten:
https://sv.m.wikipedia.org/wiki/Nyheter_Idag
Här ser vi ett nätverk som omfattar judendom, kommunism, sionism, vilket förenar illusoriskt olika partier som SD, MS och Kommunistiska partiet. Det här nätverket är oskiljaktigt från Swebbtv. Jag tror allt som det här nätverket har skapat i partipolitisk och journalistväg handlar om skenbar opposition. Man vallar den fårskock som förgäves söker en alternativ ledare och alternativ information, men det man erbjuder är bedrägligt.