Citat:
Ursprungligen postat av
Kroppskakoregott
Haha, det här är ett intressant inlägg ur så många olika perspektiv men det kanske mest intressanta är. Varför är du frustrerad? Jo, för att du är van att få knulla direkt. Din hjärna har vant sig med att tjejer är korkade luder som bara särar på benen och ger hän till sina lustar. När sen en kvinna som är ute efter något seriöst som faktiskt förstått innebörden av att undvika att knulla dom första 4-5dejterna pga att killen då bondar på ett helt annat sätt dyker upp? Ja, då har din hjärna svårt att acceptera det faktumet, samtidigt som du innerst inne vet att det är ju så här det "egentligen ska gå till", så blir du frustrerad. Det här är bra kvinnligt spel i sin essens. Jag gratulerar. Hon håller på att snärja dig, och är högst troligt en reko kvinna.
Lycka till nu, det är slut knullat för anteri! (Menar det positivt som i, dags för en seriös relation, mm).
Fast du Kakan...det finns en förklaring till…att hon bara inte är redo att vara så fysiskt nära en person hon upplever att hon inte känner tillräckligt. Hon kanske finner det extremt onaturligt och krystat att bokstavligt talat släppa in en vad hon bedömer vara en främling i sin kropp. Det är helt okej för dem som vill ligga på första dejten men glöm inte att det är lika okej att vänta utan att bli anklagad för ett spel.
Min personliga åsikt är att man kan förstöra något som kunde blivit någonting med att ligga för snabbt. Jag undrar om det finns ett samband mellan längden på förhållandet och hur länge man väntade med att ha sex. Skulle inte förvåna mig om det finns.
Det känns som att många här inne har noll erfarenhet av väluppfostrade tjejer med hög självkänsla,gott självförtroende och stor självrespekt(något alla kan skaffa sig). Att tänka kortsiktigt men ändå sikta på ett långsiktigt förhållande kan nog bli problematiskt.
#uptightfrigidspelarsvår
Brottinator…you really get me…me likee