Citat:
Ursprungligen postat av
Statistenidittliv
Du tror inte att du projicerar en aning då?
Du tror inte du trollar en aning, som har som enda syfte att få tråden att spåra ur i din skit? Liksom dina gelikar.
Citat:
Ursprungligen postat av
Statistenidittliv
Humrar sitter väl inte och gråtrunkar framför Internet över att ingen hummerhona vill para sig med dem? Eller skyller det på hummerfeminismen.
Jag menar, ska man leka troll kan man ju ändå göra ett bättre jobb än det här för att få en tråd att spåra ur. Alltså vafan, har du ingen lägstanivå?
Jag har inte sett mycket till argument på 100 sidor ännu kring Petersons argument i intervjun. Kan den stängas som en slam dunk för logik? Jag menar, hur ska religiösa överhuvudtaget kunna diskutera med metodisk analys? Det känns inte rättvist. Vi kanske skulle diskutera hur man
känner inför vad Peterson säger? Får jag gissa om hen är feminist, magen vänder sig på en, man vill spy och man kan inte tänka klart, för alla arga blixtar som stormar ut från huvudet?
"Burn him! Buuurn hiiim! Patriarkatet definierar mig som hjälplöst offer, som alltid ska ha ett extraliv i mitt liv av eget ansvar! Löneskillnader existerar visst! Alla mina val som visar sig vara misstag är någon annans fel! För det har genusdoktoranden sagt! Han kan inte sitta och säga att allt vi tror på, är luft?! Men det ignorerar vi, för det kan vi inte säga mycket om, för vi förstår knappt vad han pratar om. Så då kastar vi skit istället på alla sätt vi är kapabla till! Jaa!"
Det existerar inte många intellektuella feminister på flashback, det är ett som är säkert.