Citat:
Ursprungligen postat av
Tuttlutt
https://postimg.cc/gallery/YvH8RBL
Någon sitter och tycker synd om sig själv.
Jahapp, Anna lägger positiva omdömen om sig själv som klok.. Ehum och lite annat som jag undrar om hennes fd vänner håller med.
Hon skyller på alla andra, pandemin och gud vet allt för att hon inte är den stora artist, hon innerst inne VET att hon är.. Bara hon får chansen... Så kommer efterfrågan vara stor.
Anna har inte realistisk syn på sig själv, inte fasiken sitter Linda Bengtzing mfl artister och skyller ifrån sig och skriver långa IG inlägg och livar i timmar, som varken ger bröd på bordet, okej då partykungens papptallrikar.. Eller utvecklar Anna som artist.
Andra artister går vidare i livet och skaffar sig ett liv, när livet stretar emot.
Ett J O B B. You know,
w o r k...
Dessa två inlägg visar ju tydligt vad exvänner haft att göra med,Anna blir ju en energitjuv när hon fastnar i sitt ältande.
Nu kommer Anna att skylla på Pandemin i århundraden efteråt, precis som sina 179 magoperationer och tjata hål på sin omgivning.
Den bittra Sanningen är att när Anna inte lyckas, då sjunker hon djupt och har svårt att gå vidare.Blir deprimerad, gråter, isolerar sig, ältar, funderar, tröttar ut omgivningen.
Och det har hänt flera gånger förr, det kom inte med pandemin.
Anna tolkar saker på sitt sätt som när morsan sa åt Anna då hon kom 4a i en talangtävling med att sluta gråta hon var ju ändå bara var 14 år. (Anna grät förmodligen i 2 dagar och inte i 2 minuter som hon berättat i intervjuer)
Idag sitter Anna och tänker att hon är ju ändå bara 51 och har en jättestor chans att lyckad bli en populär artist.. Fortfarande..
Trots att hon är ökänd genom sitt agerande, det är ju det som gör henne känd inte några större musikskatter.
Hur Anna
tänker ligger inom hennes egna kontroll, hur Anna
agerar ligger inom hennes egna kontroll, vad Anna
gör av sitt liv ligger inom hennes egna kontroll..
Ingen annans..
När Anna mår bättre och är smalare kör hon på med mammans mantra "hellre provocera än gå obemärkt förbi", mår hon dåligt och är fet förstår hon inte varför alla idioter är så dumma mot henne... Och frågar henne dumma saker hela tiden.