Citat:
Ursprungligen postat av
Killthepoor
Haha😂 Det här var för roligt alltså😁
Hur är det möjligt att jämt och ständigt schabbla upp dessa ordspråk, vinklar, professionella skäl och diverse uttryck hela tiden.
Ha ha, ja, hela grejen är ju den att hon försöker framhäva sig bättre än alla andra samtidigt som hon har på sig en offerkofta som lätt skulle inrymma både Saturnus o Jupiter. Grejen med henne att hon är så extremt uppmärksamhetskåt, samtidigt som hon är otacksam och oförskämd (t ex IKEA, Arga Snickaren, oförskämd mot vårdpersonal m fl)
Om någon annan vänt på ett begrepp, tex ordspråk eller råkat säga 380 grader istället för 360 eller snarare 180 som hon menade så hade ingen brytt sig, kanske bara skrattat lite. Men hon försöker låtsas att vara bildad och hon har ju inte koll på mycket, det gör det extra roligt. Kanske inte så lätt när man inte gått ur grundskolan och aldrig haft ett riktigt jobb där man lärt sig samspela.