Citat:
Ursprungligen postat av
sweetlovelydeath
No worries! Kör lugnt

Tjena,
Det gick dåligt. Lyckades inte träffa ordentligt tror jag. Efter fjärde sticket blev jag less men tyckte mig se lite rött när jag drog upp, så jag körde i mig allt då.
Var inga stora mängder. En halv snortningsdos, lustigt nog lite apelsinjuice, och resten natriumklorid. Landade på 1,5ml.
När jag injecerat klart och drog ut kanylen kom inget blod, men jag tycker mig se en liten liten bula dock. Är detta något att oroa sig för? Filtrerade supernoggrant, 3 ggr.
Vilket antiklimax, men det kanske ska ses som ett tecken
EDIT: Oj, jag kom nu på att jag glömde värma upp lösningen också.
EDIT 2: Vid närmare eftertanke så känner jag mig nog lite påverkad ändå. Kanske pga att jag inte kokade mixen och filtrerade så överjävligt så fick jag i mig bara en supersvag lösning? Den var väldigt klar, medan filtret blev förvänansvärt mörkt.
Får nog lov att prova en gång till faktiskt, efter denna katastrof