Va fan, nu är tråden bumpad så jag kan lika gärna säga min mening.
En sak som jag blev förbannad över var när jag såg värdelösa Stina Dabrowski-Lundberg-vadhonmerheteriefternamn intervju med Arnold Schwartezenegger. När Arnold sade att Annika Östberg inte är rredo att skickas "hem", att hon mördade en polismans osv så har Dabrowski mage att avbryta honom och säga "nä, hon mördade ingen, hennes pojkvän gjorde det".
Samma sak med Swanberg, kåserinisse i SvD som också tyckte det var en skam att Östberg satt inne "bara för att hennes pojkvän mördat en polis".
Jag kan tala om att vem som helst i Sverige hade fått life för sin medverkan i ett polismord på det sättet Östberg fick. Östberg var den som laddade vapnet bla och det rejält många saker som talar för att hon var snorskyldig.
Sedan kan jag väl säga att jag skiter i om hon kommer hem eller ej. Känner inget hat mot en polismördare. Har bara lite svårt för att massmedia försökt utmåla henne som ett offer för USAs sjuka rättsystem när vi har likadant själva.