Citat:
Ursprungligen postat av antonivansson
Kan hon ha varit din mamma..?
WTF? Nä?
TV4 befann sig i staden och spelade in TV-leken "Stadskampen" vid tillfället. Ett element av leken var att typ Staffan Ling räknade upp udda skit som folk skulle bära med sig till lekområdet för att staden skulle få poäng eller nåt i den stilen.
Under min fyllevandring så hade jag tydligen förirrat mig in på inspelningsområdet. Min avsikt var endast att gå över torget, och Sofia Wistam dök förmodligen på mig för att se om jag hade med mig en julbock eller vad det nu kan ha varit som folk skulle samla ihop.
I vilket fall så var det ett ruttet sätt som hon betedde sig på. Hon hade ju faktiskt bara varit programledare för ett barnprogram innan Stadskampen, och hon hade fan ingen rätt att begära att folk skulle känna igen henne på gator och torg. Nu visste jag i och för sig vem hon var, och jag hade känt igen henne om jag hade varit nykter. Men det var fan bara för att det ryktades om att hon skulle ha råkat visa fittan i Soff-i-propp, och inte för att hon var någon höjdare med rätt att klappa folk på axeln.