2009-02-16, 10:50
  #1285
Medlem
GallaN666s avatar
Citat:
Ursprungligen postat av kex
Tycker hon verkar vara en omogen, egocentrisk och väldigt VÄLDIGT osympatisk människa

Usch ja =/ ryser till varje gång hon visas på tv
Citera
2009-02-16, 13:22
  #1286
Medlem
DonMiguels avatar
Peter Wahlbeck är ett riktigt as. Såg honom på korgen då han var kaxig som fan mot random personer, och när de till slut fick nog och käftade tillbaka viftade han på vakterna och fick dem utslängda. Idiot.
Citera
2009-02-16, 14:10
  #1287
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av DonMiguel
Peter Wahlbeck är ett riktigt as. Såg honom på korgen då han var kaxig som fan mot random personer, och när de till slut fick nog och käftade tillbaka viftade han på vakterna och fick dem utslängda. Idiot.

Vad är korgen för något???? Menar du krogen så har du stavat fel.

En genomotrevlig typ är chefen för säkerhetspolisen, Anders Danielsson. Han basar för golfklubben jag lirar i. Ruggigt elak typ. Jag och brorsan brukar skämta med honom och smyga upp bakom honom och "leka attentat". Han blir helt vansinnig varje gång.
Citera
2009-02-16, 17:40
  #1288
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Gerra
Han är ju stencool! Jag har försökt trigga honom genom att endast kalla honom för "Dreten", och hans orkester för "The Backyard Ladies". Vid ett tillfälle rättade han mig artigt, och jag rättade honom tillbaka med en hänvisning till TKU. Han bara garvade åt saken

Dregen är ett pisshuvud! Jag var på väg ut från krogen dom nyss hade spelat på,då kom Dregen bakom mig i trappan och knuffade mig i ryggen samtidigt som han skrek -Ur vägen djävla Socialistsvin!! Jag fick tag i honom och tryckte upp han mot väggen,tänkte ge honom en djävla höger Som tur var för Dregen kom sångaren fram och lugnade ner mig...Ja jag gillar Entombed annars hade det varit gonatt för Dregen...
Citera
2009-02-16, 18:17
  #1289
Medlem
ibanez2s avatar
Djävulsludret Carola finns det ju smaskigt om.Jag hörde en berättelse om när hon kom in i en butik och blev så förbannad över att hon inte fick gå före alla andra i kön så hon stormade ut.Usch för henne.
Citera
2009-02-16, 18:48
  #1290
Medlem
Ken Ring

Ken Ring spelade i sunny beach en sommar för längesedan. Tror det var för 8 år sedan.

Vi träffade på hans band och festade lite vid deras sletna hotell. Han raggade upp en riktig ragata och försvann upp på hotellet. Han kommer till slut tillbaka utan tjejen.

Efter en stund kommer tjejen ner bölandes. "När han var klar kastade han till mig 20 levas, och tackade" sa hon och försvann.

hehe
Citera
2009-02-16, 19:18
  #1291
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av ibanez2
Djävulsludret Carola finns det ju smaskigt om.Jag hörde en berättelse om när hon kom in i en butik och blev så förbannad över att hon inte fick gå före alla andra i kön så hon stormade ut.Usch för henne.

Lögn. Bullshit.
Carola är bland de trevligaste jag känner.
Citera
2009-02-16, 21:04
  #1292
Medlem
DonMiguels avatar
Citat:
Ursprungligen postat av ewws
Vad är korgen för något???? Menar du krogen så har du stavat fel.

Ajdå, menade krogen givetvis, en liten dyslektisk miss i all hast, my bad. Faktum gällande Wahlbeck kvarstår dock i allra högsta grad.
Citera
2009-02-17, 06:01
  #1293
Medlem
kaspens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av bobthesmoker
ingrid swede

hög som en höghus, svamlade om alla möjliga religioner och förolämpade både den ena och den andra när hon blev gripen.

Grymt intressant tycker jag, mer detaljer som sagt. Gripen för vad? När hände det här?

Och tack alla som bidrar till min tråd, den är underbart rolig att läsa!!
Citera
2009-02-17, 07:43
  #1294
Medlem
SwedishMilks avatar
Det här berättades för mig för över 15 år sedan, kanske ännu längre bakåt. En kvinnlig arbetskamrats pojkvän var frilansjournalist och skulle intervjua Bert Karlsson i hans hem. Dom åt och drack och det blev sent så Bert erbjöd journalisten att sova över. Någon gång under natten vaknar han av att Bert sitter naken på hans bröstkorg och säger, "Visst har jag stor kuk".

Sant eller inte, det kan jag inte avgöra, men hon som berättade det var (är) mycket trevlig och en kompis till mig som känner henne bättre (och också hört historien) sa att hon inte var den typen som ljög.

Om man sen kan avgöra om Bert är otrevlig eller inte av den här historien beror väl kanske på hur man är lagd. Skulle jag hitta honom på min bröstkorg viftandes med dasen så skulle jag i alla fall inte uppskatta det.
Citera
2009-03-14, 09:07
  #1295
Medlem
Moralists avatar
Fadde Darwich: dörrvakten som aldrig förstod att han faktiskt representerar ett uteställe. (passar iof in på fler i samma idiotbransch)

Paolo Roberto: förljugen image
Citera
2009-03-14, 11:54
  #1296
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Wilhelm.MJ
Lögn. Bullshit.
Carola är bland de trevligaste jag känner.

Observera ordet känner! De flesta är trevliga när man känner dem dock hör Carola till kategorin människor som är otrevlig mot dem hon inte känner....

Knappast lögn och bullshit m.a.o!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in