Citat:
Ursprungligen postat av Himmler!
Jag har funderat på att ta upp det med läkaren. Däremot så är muskelsvagheten ett stort bekymmer för mig då träning är en stor del av mitt liv. Sedan så spelar jag gärna så dum som möjligt hos läkaren och vill inte gärna börja rabbla upp narkotikaklassade mediciner hur som helst. Men 2mg Iktorivil fungerar helt klart bättre än 2mg Xanor för mig och mina problem.
Citat:
Tjo! Iktorivil 2 mg, tack! Får ju avtändningar mellan xanordoserna för i helvete. Iktorivil har ju en lång halveringstid och man blir skön som fan!
Nej, men seriöst. Jag brukar träna, det är bra. Men om valet stod mellan Ikto och en rejäl lättnad av ångesten och träningen så skulle jag välja Ikto. Kan ju simma och promenera istället för att lyfta tungt.