Kan jag ta 10 mg ikväll eller måste jag vänta någon dag till?
Det är inte farligt, men var beredd på något svagare effekt än förväntat. Kan ta ett par dagar för toleransen att dra åt helvete om man proppat i sig större mängder åt gången
Det är inte farligt, men var beredd på något svagare effekt än förväntat. Kan ta ett par dagar för toleransen att dra åt helvete om man proppat i sig större mängder åt gången
Mm, det var toleransen jag tänkte på. Fick rätt sköna hallisar på 5st 5or men det blir nog inte lika kul på 2st 5or kan jag tänka mig så jag skiter nog i det. Vilket elände.
Många får förmodligen likt mig zopiklon utskrivet på rullande band, men man ska fan inte underskatta det lilla sömnpillret.. Svalde 3 st 7.5 mg ihop med en redan pågående fylla och planen var att varva ner, på sin höjd känna sig lite mysig/dåsig och somna, men mitt hjärnkontor ville i det tillståndet tydligen något helt annat. Fick en effekt som påminde om den på flubromazolam och av det lilla jag kommer ihåg har jag gjort saker jag inte alls vill kännas vid i nyktert tillstånd. Kanske lika bra att jag inte kommer ihåg allt.
Men skam den som ger sig, tog ca 15 mg någon dag efter igen (denna gång utan någon som helst alkohol) i hopp om att sova, slutade bara med att jag blev ännu piggare och nästan tjackad istället. Jävla skit.
Imovane måste ha den äckligaste smak som finns. Tuggade en bara för att jag var nyfiken (idiotiskt, jag vet). Fyyyyyy. Höll seriöst på att spy av skiten.
Själv har jag vant mig vid äckligt smakade mediciner men Imovan och propavan sköljs gärna ned med nån god nyponsoppa eller nåt annat efter er egen smak annars så spyr jag sälv också.
Hämtade precis ut min Imovane(10 st),fem kronor fick jag betala
Åååhh fucking nice! Lite avundsjuk är jag men kul för dig.
Citat:
Ursprungligen postat av populopidus
Imovane måste ha den äckligaste smak som finns. Tuggade en bara för att jag var nyfiken (idiotiskt, jag vet). Fyyyyyy. Höll seriöst på att spy av skiten.
Nej nej tugga inte imovane! Smaken är hemskare än hemsk. Vet inte vad man ska jämföra med men otroligt besk äcklig smak.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!