Citat:
Ursprungligen postat av Kuvolski
Du sade exempelvis att inget fysiskt bevis i form av vittnen till explosioner eller vittnen överhuvudtaget fanns, och att heller inget videomaterial eller spår av sprängämnen fanns vilket allt är felaktiga påståenden.
...
Ja, anledningen till varför jag kallar dig vakthund är för att du numera beter dig precis som dem, förvränger fakta och försöker få bevisen på sin sida oavsett om det stämmer eller inte, tillskriver andra teorier, svarar på det som känns bekvämt och hoppas att resten ska glömmas bort etc. Det är ett väldigt igenkännligt beteende.
Du vet Kuvolski, om man vill ha ett uns av respekt från sina meddebattörer så gör man klokt i att vara försiktig med invektiv som "pajas, lögnare, vakthund".
Du har uppenbarligen inte förmågan att skilja på hypoteser, rykten och verifierade fakta. I Kuvolskis förvirrade sinne är det numera fakta att det finns bevisade spår av CD vid WTC1-2. Slutsatsen är få att ALLA som förnekar att WTC sprängdes inte bara har fel, de LJUGER.
Inser du inte hur förryckt och helt bizarr din definition sv lögnare är?
Sedan så kan ju forumläsarrn notera att Kuvalski i sin visdom uppenbarligen inte tycker sig behöva lägga fram de bevis dom tydligen förvandlar mig till lögnare.
Kuvolski: du är en sorglig liten internetfigur. Du klarar att skriva ett och annat sansat inlägg men väntar bara ett par dag så kan du inte hålla dig. Då kliar det i de fungrarna och ut hoppar spridda invektiv: "feg", "lögnare", "vakthund", etc.