Citat:
Ursprungligen postat av
J.R.
De personerna som hanterar AIK Hockeys sportsliga administration och kanske även ekonomin måste vara grovt inkompetenta. Någon annan förklaring finns inte, man har haft alla förutsättningar för att konkurrera men inte fixat det. Och nu i år, Peter Nordström som tränare

bara det lät ju som ett idiotdrag vilket numera har besannats.
Alla misstag är tråkiga för vi som vill ha gnaget med i högsta serien. För där hör dom hemma, hatlaget nr1.
Huvudet på spiken. Galotta (han kan ju diskuteras en annan gång) släppte precis en del av det granskningsgruppen arbetat med, han själv hoppade väl av den, men i alla fall.
Förre VDn Tomas Johansson får det verkligen hett om öronen när han och ett par andra ställs mot väggen, ren avrättning kallar dom det själva för.
PDF:en på 59 sidor finns länkad till höger, verkligen skrämmande läsning för en AIKare som jag men skiten måste ju upp till ytan.
http://minklubbmittansvar.se/
Han skriver också så här på ett forum, så det kommer ju mer.
"Du kommer bli varse att det finns hygglig dynamit kvar i säcken i fråga om den utredning som gjorts."