Citat:
Ursprungligen postat av
Timeout
Den enda som inte grillas är Fredrik men alla tappar vänner nu.
Billy hade tidigare i kväll 574 vänner, nu 558.
Billys öppna inlägg där han grillas hårt.
https://www.facebook.com/Blyfa
Jimmy 843 vänner, nu 835. Han grillas under det enda öppna inlägget han har på sidan men inte lika illa som Billy. Jimmys öppna inlägg.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1339355156136020&set=a.278490945555 785.64296.100001846461992&type=3
Fredrik backar inte så mycket, hade tidigare 218, nu 217 men han är den enda som har stängd facebook så ingen kan kommentera.
Tänk om killarna är oskyldiga... då är deras liv förstörda för pöbeln har redan dömt dom öppet på facebook. Hoppas polisen har vett att stänga deras sidor.
Vi har bara en massa spekulationer än så länge och lite mer fakta om Tovas ex Billy med tidigare misshandel av Tova så att han är en MGM är ju inte så långsökt. Men dom andra?
Det skulle kunna vara så, som någon föreslagit i tråden, att de åkte ut med båten för att hämta/lämna från sin droggömma. Som de gjort många ggr förr. Därav den misstänkta uppsynen som vittnen noterat "försökte gömma ansiktena". Men vännerna har ingen aning om vilken skit B ställt till med på egen hand. Men det är tillräckligt för att hålla dem i dagsläget.
Meeen, har vännerna varit där på lördagen och även söndagen, får man känslan av att de varit över natten och då är de ju också inblandade... Det måste de varit.
Kanske var det en plan att skrämma henne pga pågående misshandelsanklagelse, som gick överstyr... ah vem vet. Känns så sjukt bara.