Citat:
Ursprungligen postat av
Foolson
Så när hon hängde ut Orrenius och Hamrud så ville hon skrämma de till tystnad?
När hon "trakasserar" journalister som inte skriver SD-vänligt så vill hon skrämma de till tystnad?
Men när Expressen hänger ut henne så vill de inte skrämma henne till tystnad?
När Expressen trakasserar en journalist som skriver SD-vänligt så vill de inte skrämma henne till tystnad?
Är det korrekt uppfattat?
Ge gärna exempel på där hon blir emotsagd som du påstår?
HOn påstod sig att vara trakasserad, vilket är en ren och skär lögn. Nej, ingen vill skrämma henne till tystnad. Några exempel på hennes rasistiska påståenden:
Hon är islamofob.
Citat:
"Har du inte förstått vad muslimsk massinvandring innebär i form av ständigt större krav på anpassning till en totalitär, våldsam och förtryckande ideologi från 600-talet?"
Hon säger att alla muslimer som kommer hit är våldtäktsmän, mördare och terrorister.
Citat:
"De som tillåter detta ske med Sverige ska inte ha ro en enda sekund. De som med öppna ögon och i rasande takt förråder och förstör vårt land. De som inte bara tillåter utan med berått mod dagligen iscensätter och påskyndar importen av oidentifierade mördare, krigsförbrytare och terrorister - och därmed gör svenskarna till potentiella offer för mord, våldtäkt och annat grovt våld" (Snaphanen 17/8-15).
Hon för fram rasbiologisk propaganda.
Citat:
Sedan andra världskriget har vi blivit indoktrinerade med den ideologiskt betingade myten att det inte existerar några raser och därför heller inga rasskillnader."(Snaphanen 1/9-13).
Hon påstår att invandrare felaktigt skulle vara mindre intelligenta.
Citat:
"Den massiva invandringen från låg-IQ-länder i tredje världen förändrar för all framtid mottagarländernas genomsnittliga IQ." (Snaphanen 1/9-13).
Det är dessutom så att hon själv skrivit så mycket detaljer om sig själv att hon i princip ringat in sig själv.