En gång för några år sen, vill minnas att jag var 15 och nyss hade fått moped detta var nu 3 år sen men minns det som igår, riktigt spooky.
Ni vet såna löjliga kedjebrev alla fjortisidioter sitter och bygger på, satt vid datorn och fick plötsligt upp ett textdokument i en pop-up, mycket roligt eftersom datorn var för tillfället virusfri och jag hade inte änns exporer eller mozilla uppe iallafall pop-upen var ett förbannat kedjebrev, för skojs skull läser jag det för jag hade tråkigt och hängde bara på MSN.
Brevet börjar, "Detta är skitläskigt, direkt efter du läst det här så kommer telefonen ringa, detta är inget skämt, sitter där och bara tänker riiiiiiiiight, men visst som fan ringer telefonen, and guess what?, precis, den ringer fan och jag sitter och stirrar på den trådlösa telefonen som ligger precis bredvid mig och tänker, wtf?, till slut svarar jag efter en stunds tvekande.
Och i andra änden var någon som ville prata med min mor, minns inte riktigt, men iallafall jävla tur att jag skulle vara den 1/10 000 vars telefon ringer precis när jag läser skiten, det var lite skrämmande..
Small world