Citat:
Ursprungligen postat av Kulturmamma
Han har ändrat i sin blogg och hävdar att folk ljuger, att han aldrig påatått att han har kandidatexamen. Ta cache och screendumpar nu alla och mejla förlaget och alla tidningar.
HAHA! Herregud den satt långt inne. Hur många ändringar hittills idag? Nåväl, jag hoppas alla har varit duktiga och sparat skärmdumpar, som du säger. Om inte annat så lär väl iallafall Fria Tider ha gjort det. Det här är verkligen helsjukt, hur kan man hålla på såhär?
Läser man hans twitter som är tillägnad boken så framstår det väldigt tydligt att vi har att göra med en person med riktigt smutsig politisk agenda.
https://twitter.com/fascismtweet
Framgår förresten där att han jobbat med boken i fem år. Man borde nästan läsa skräpet för att kolla vad han åstadkommit detta halva decennium..