Citat:
Ursprungligen postat av carlabruni
Mannen.. Det är bra om du verkligen läser de artiklar du försöker återge.
Alla tre artiklarna bekräftar problemen med den globala uppvärmningen. Författarna är även överens om att CO2-utsläppen måste minska för att förhindra fortsatt uppvärmning. Annars kan det sluta riktigt illa. Ska jag klippa ut styckena åt dig? Ingen nämner ens tidsperioden 10-40 år, det har du hittat på själv.
Mår du bra? Låter som att du har en fått en psykos eller nåt.. tror att allt är en konspiration. Av vilka? Alla världens miljöforskare? Skärp till dig lite nu. Breivik-varning på dig ju.

Gav dig en chans till! Du tog den inte! Du spelar Allan, utan att läsa på, varken i tråden eller annorstädes!
Du är riktigt blåst eller bara ett troll! Jag har inte återgivit några artiklar, utan länkat till dem, med korta kommentarer! För dig och andra att läsa och begrunda.
Man ska ha grava perceptionsproblem för att uppfatta saken som du. Författarna av debattinläggen få tro/skriva vad de vill! Det handlar inte om att de delar en uppfattning om en liten uppvärmning, skulle bli en större och bli ett problem!
Jag har inte refererat dem angående "tidsperioden 10-40 år", utan det handlar givetvis om mätdata, som alla med normalbegåvning eller högre förstår.
Alla dessa stolpskott som inbillar sig kunna ställa diagnos på andra efter att ha läst ett eller annat inlägg. Skäms ta mig fan! Vet hut Snoris!