Avpixlat skriver en artikel om att Omar Mustafa "avskyr bögen Ursula Federley":
Citat:
Assanges våldtäktsanmälande offer stödjer Omar som avskyr bögen Ursula Federley
Maj 2012. Omars utfall kan vara hets mot folkgrupp, vi vet inte. Han åsyftar den homosexuelle riksdagsledamoten Fredrik Federlay, Centerpartiets talesperson i migrationspolitiska frågor, som på sin fritid emellanåt dyker upp som transvestiten Ursula.
TWEETKAVALKAD Omar Mustafa ställer upp på alla likas värde, avpolleterad eller ej. Det har S-topparna Veronica Palm och Carin Jämtin sagt, då måste det vara sant.
Anna Ardin är en annan S-kvinna som inte har alla rosorna i vasen. Hon är dels aktiv talesperson för S-kristna Tro och Solidaritet dels en av de två kvinnor som Julian Assange ska ha våldtagit.
Anna Ardin stödjer islamisten Omar Mustafa så det stänker på alla väggar:
http://avpixlat.info/2013/04/14/assa...sula-federley/
Det är bara för pinsamt. Omar Mustafa återger alltså i ett antal tweets olika hatbrev han har fått. Så här ser hans tre tweets ut:
Citat:
Läser rasistiska hatbrev.
Citat:
En tycker det är skamligt att muslimer kommer hit med medeltidsreligion och blir försörjda av "oss" kristna, judar o buddhister!!
Citat:
En tycker att vi är uppbackade av vänstervridna medier, G. Fridolin och "bögen Ursula Federley". Vilka puckun det finns därute.
https://twitter.com/Omar_Mustafa/sta...00144467992576
https://twitter.com/Omar_Mustafa/sta...01793840287744
https://twitter.com/Omar_Mustafa/sta...05122356068352
Omar kallar alltså den personen (förmodligen Avpixlatläsare...) som skriver till honom och kallar Federley för "bögen Ursula" för pucko. Detta får Avpixlat i sin artikel till att "Omar hatar bögar".
Finns det inte någon lägre skamgräns för hur lågt Avpixlat kan tänka sig sjunka?
"Omars utfall kan vara hets mot folkgrupp", skriver Avpixlat. Betydligt troligare är att Avpixlats artikel "kan vara förtal".