Citat:
Ursprungligen postat av
laidbackk
Väldigt informativt. Jag är ute efter lite religiöst kött helt enkelt. Engångs eller förhållande skitsamma. Räcker väl att man säger att man är döpt? Dom lär la tro på det.
Pingstkyrkan säger du? Jag tänkte svänga förbi endera o skådespela lite och snacka me kvinnorna men blir de läskigt så dyker jag inte upp nästa gång
Nej, för helvete........det är superkoll på alla medlemmar inom JV. De kommer att fråga om din hemförsamling och vilka "podiefamiljer" du känner. I s f måste du träffa henne utanför församlingen, men det skulle vara ytterst osannolikt . I den situationen är det nog bättre att låtsas vara nyintresserad.
Men, mitt intryck är att pingst- baptist- och missionstjejer är lättast att få i säng.....fr a i missionärsställningen!