Citat:
Ursprungligen postat av Teamwetter
Även i detta fall har målsäganden Gränspolischefens x sambo hängts ut på Original gangsters hemsida & polisen planerar ett stort tillslag.
CB & Gränspolischefen har på sina förtalsbloggar outat x sambons väninnas IP-nummer.Inte vilket som helst utan Gränspolischefens x sambo är väninna med en kvinna i riksdagen som även sitter i polisstyrelsen i Roslagen dvs Norrtälje .Denne Riksdagskvinna har tidigare anmält Gränspolischefen för att ha hotat skjuta henne & Gränspolischefens x sambo genom fönstret (Norrtäljetidning våren 2010)
Hahaha skulle polisen slå till mot OG för att dom ska ha skrivit om Kristina Gripentorp.
OG ledaren är för sjutton internationellt efterlyst för flera brott och dom har inte tagit honom men självklart har du rätt att nu när dom har skrivit om Kristina Gripentorp, då jäklar ska dom slå till.
Denne s k Riksdagskvinna vars ipnr är uthängt på upprättelsewetterbloggen som du hänvisar till kan inte heller har alla hästarna inne precis som Kristina Gripentorp. Den anmälan blev väl precis som alla andra anmälningar som Kristina Gripentorp ligger bakom nerlagda.
Jag citerar chefsåklagare Håkan Roswall igen.
[i]
En uppgift som Kristina Gripentorp gett är att hon...
–
Kristina Gripentorp har ingen trovärdighet. När man kontrollerar hennes uppgifter, har de visat sig vara osanna. Det hon påstår, tar jag ingen som helst hänsyn till och fäster inget som helst avseende vid.
Så det vet du redan innan du har förhört henne?
– Påståendena är allmänt hållna, de kommer från henne och har därför ingen trovärdighet. Så enkelt är det.
För att inte hamna i samma låga trovärdighet som Kristina Gripentorp så får du gärna länka till artikeln i Norrtälje tidning 2010 som du hävdar ska ha skrivit om det.
Trots alla sinnessjuka anmälningar som Kristina Gripentorp gjort och fått andra att göra mot Lars Wetter så jobbar Lars Wetter kvar som polis och det är han som har ett mål i Södertörns tingsrätt där Kristina Gripentorp är misstänkt för brott. Det är Kristina Gripentorp som haft besöksförbud mot Lars Wetter tidigare och
Björn Hurtig är inte Kristina Gripentorps målsägabiträde utan Björn Hurtig är förordnad som offentlig försvarare för Kristina Gripentorp.