2009-10-22, 19:19
  #193
Medlem
Ezzelinos avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Varnagel
Ja särskilt svårt är det när media i många vita västländer mer eller mindre är en judisk familjeangelägenhet. Även om du är rik som ett troll så kommer de att gadda ihop sig och motarbeta alla dina försöka till att köpa upp tdiningar eller starta nya tidningar. Då de ofta kontrollerar nyhetsbyråer, distributörer, återförsäljare och mycket annat så har de kunnat styra och strypa debatten i många decennier i många länder.

Cecilia Hagen är bara en enfaldigt pladdrande obildbar judekäring, absurt att en sådan nolla fått betalt för det hon nu under decennier babblat fram i den usla tabloiden. Hon och Anita Goldman kan väl slå sina för utomeuropeisk massinvandring till Sverige brinnande trånga skallar samman och försöka förklara för en etniskt medveten svensk varför det är så in i helvete underbart och nödvändigt med det judeinitierade projektet :

http://sv.wikipedia.org/wiki/Anita_Goldman

http://www.boksson.se/rita-rubinstein-aker-tunnelbana-i-den-basta-av-varldar,9789127073111.html

Citat:
"---Rita Rubinstein åker tunnelbana mellan t-centralen och Östermalmstorg och upptäcker att hennes medresenärer bär nazistuniformer: "Nazister", tänkte hon, och ordet rev i henne, rev upp vardagligheten och vanligheten med ett enda snärtigt snitt av kniven, vilken kniv, vadå för kniv, hade dom kniv? nej hon vågade inte titta, vågade inte låta blicken röra sig ned mot byxlinningen på de där blanka svarta läderbrallorna..."

Anita Goldman berättar om drastiska situationer där vardagen vänds ut och in, där frågor kring mod och feghet, snålhet och generositet, skuld och kälek ställs på sin spets. I berättelserna kontrasteras det svenska mot det judiska, Stockholm mot Jerusalem, 60-talet mot 90-talet, drömmen om kärlek mot den absoluta ensamheten.---"


Heil Hitler, svenskhatande Anita, hoppas Hizbollah pissar på din grav.
__________________
Senast redigerad av Ezzelino 2009-10-22 kl. 19:22.
2009-10-22, 19:22
  #194
Medlem
Ingetvals avatar
Good riddance!
Han borde kanske läst på om partiet innan han gick med och tog sitt uppdrag? Åkessons artikel visade inte på någon dold agenda som tidigare hållts i mörker, det var en sammanställning av saker som sagts och skrivits tusen gånger förr.

Men det kan ju finnas andra förklaringar också till avhoppet. Det är ju en jävla press att stå öppet med sitt namn när propagandamaskineriet maler och hoten blir grövre och grövre.
2009-10-22, 19:26
  #195
Medlem
Tusentals personer har ringt och mejlat partiet för att delge sitt stöd och sedan i måndags har över 500 medlemsbeställningar inkommit, vilket motsvarar en medlemsökning på ca 15%.

Taget från Sd.se
2009-10-22, 19:28
  #196
Medlem
L0darens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av MkII
Tusentals personer har ringt och mejlat partiet för att delge sitt stöd och sedan i måndags har över 500 medlemsbeställningar inkommit, vilket motsvarar en medlemsökning på ca 15%.

Taget från Sd.se



Folk som tycker islam är en härlig religion har inget i SD att göra.
2009-10-22, 19:39
  #197
Medlem
Eoppoyzs avatar
Han går emot strömmen i alla fall:

http://www.sverigedemokraterna.net/index.php?action=fullnews&id=1198
2009-10-22, 19:41
  #198
Medlem
Skattesmitarns avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Auditor
Varför det? Kan du utveckla det där lite?
Eller ordbajsade du bara?

Du kan ju titta pa vad dessa delegater har uträttat hittils ...

http://www.expressen.se/Nyheter/1.1751673/sd-s-sonderfall

Alla med lite hjärna lämnar skeppet
2009-10-22, 19:44
  #199
Medlem
Eoppoyzs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Skattesmitarn
Du kan ju titta pa vad dessa delegater har uträttat hittils ...

http://www.expressen.se/Nyheter/1.1751673/sd-s-sonderfall

Alla med lite hjärna lämnar skeppet


http://www.sverigedemokraterna.net/index.php?action=fullnews&id=1198
2009-10-22, 19:45
  #200
Medlem
Raven35s avatar
Jag blir fan tårögd av lycka! Det finns hopp, tror folk retar sig nått enormt på medias och islamkramarnas lögner och påhopp. Men man är ju glad över medlemsvärvningen de åstakommer!

2009-10-22, 19:46
  #201
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Eoppoyz
Han går emot strömmen i alla fall:

http://www.sverigedemokraterna.net/index.php?action=fullnews&id=1198
om man anser att kontroversiella sanningar skall undertryckas, då passar man inte som företrädare för SD

Tjena.
2009-10-22, 19:49
  #202
Medlem
Jag begriper inte spekulationerna om att intervjun skulle vara en bluff. Ingenting tyder på det.
2009-10-22, 19:56
  #203
Medlem
DanteAlighieris avatar
Ganska uppenbart att han vill vinna PK-poäng som han sedan ska använda på level 2 - alltså gå med i något riksdagsparti.
2009-10-22, 19:59
  #204
Bannlyst
Citat:
Ursprungligen postat av Byfåne
Jävla mes, svikare och svin. otroligt onödigt att grina ut i aftonbladet, mutad? aja Hejdå och dra åt helvette!

Första tanken jag fick.

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in