Citat:
Ursprungligen postat av
hjalpbosnien
Jag tror inte du riktigt har läst. Citerar nedan ett par texter från FUP
I konversationen skriver du också; "Två olika killar Orkar nt Va har jag gjort"
"Kan jg sluta rizza omedvetet Aa Han är en fuckboy"
"Ja asså en annan kille "
Här skriver tjejen att hon ska träffa en "fuckboy" , Hon frågar vilken klädsel hon ska ha på sig och varför hon gör såhär mot sig själv. Tycker du det låter som om det är en person som bara ska slagga över och sova på golvet eller att det mer troligt låter som en kille faktiskt hon är intresserad av. Om vi nu antar att det du skriver faktiskt är korrekt , vilken person hade på förhand bjudit hem en "fuckboy" där det redan på förhand är klart av vilken anledning han är där för. Det är inte så hon hade bjudit hem en mördare för att slagga på golvet om det nu är fastställt att personen i fråga vara en sådan. All logik talar emot att det faktiskt var en våldtäkt. Hon var bara attraherad av denna kille och han var just en "fuckboy" som hon tänkte släpa hem för att få ett ligg då hon mådde dåligt pågrund av sitt ex. Dagen efter ångrar hon sig då hon inser att det kanske inte var den bästa lösningen till hennes problem. Viking gör inte saken bättre med hennes konstiga känslor när han drar iväg ett sms där han förminskar henne ännu mer och bekräftar för henne att hon bara var ett ligg genom att skriva att de ska hålla tyst om det. Hade han bara gett henne lite kärlek i smset dagen därpå hade han idag inte varit dömd eller haft en åtalan emot sig.
Detta bekräftas även genom att hon genast söker bekräftelse av sitt ex. Detta ex som slutat svara henne i flera dagar. Nu har hon ställt till en scen och kan på så sätt väcka hans uppmärksamhet som hon törstar efter.
Denna tjej har med allra största sannolikhet satt dit en oskyldig man på ytterst manipulerande sätt för att dämpa sin smärta inombords. Hon behöver hjälp innan andra far illa eller hon gör sig själv illa.
Du läser som en kratta. Och har uppenbarligen inte läst FUP. Vi*king har missat bussen hem från den fest han varit på. En fest som även målsägande skulle ha gått på, men hon väljer at stanna hemma eftersom hon är ledsen över att hon och hennes ex har gjort slut, vilket beror på att de har ett distansförhållande.
När Vi*king berättar att han har missat sin buss hem, så erbjuder hon generöst honom att sova hos sig. Hon trodde
inte att han skulle tacka ja. Själv har hon gjort sig iordning för att sova och sitter i sin nattsärk hemma. Men han tackar ja. Och hon ångrar att hon har frågat. Och som sagt: "Kingen" är
inte Vi*king, utan "Kingen" är den kille hon var ute och åkte bil med. Målsägande ångrar verkligen att Vi*king ska komma till henne och diskuterar situationen med sin vän på en chatt.
Fuckboy är i övrigt inget trevligt uttryck, det är ett nedlåtande uttryck.
Jag visar nu citat och förklarar från FUP.
"
Vännen: MEN INTE FUCKBOY
Målsägande: Nejjj
I know
Help
Vännen: Nah Fuck det
Okej gud
Trodde d va kingen
Okej vet du va
Målsägande: Until this moment i wish, önska det var kingen
Vännen: Och jag trodde det var kingen o därför jag bara oh my god.
Målsägande: Han kommer få ligga på golvet. For real. Jag bara, jag har ett
golv jag kan erbjuda.
Vännen: Oh god. Alltså inte för att man ska vara den men kanske
Mjukisbyxor. Fast blä öh bror
Men usch
Asså"
Här ovan ser du klart och tydligt: målsägande vill inte ha Vi*king där, hon vill tom. hellre att det ska vara "Kingen" som sover över. Hon skriver "help" och att "han kommer få ligga på golvet".
"Målsägande: Hjälp typ och gå och lägga sig nej. Så jag har det liksom det jag skulle
sovit i. Ska jag byta om? Jag har ångest Ångest.
AGH
Fuckboy
Målsägande: Aa
Vännen: Gud
Asså
Nä stackarn fr
Målsägande: Så han är här om tio minuter. Och det är typ jag har aldrig snackat med
honom. Det är jättestelt. oh yes
GIRL
ASÅ
Nä
Han kommer inte få fitta girl o han rizzar"
Vännen: *vne kan ringa låtsas va din mamma eller nåt
Asså vad som helst ba
Läs det fetade ovan. Hon vill verkligen inte ha honom där. Hon har ångest över att Vi*king ska komma osv. Hon sitter där i sin nattsärk, hennes vän har föreslagit mjukisbyxor. Det är inte så att hon tänker "klä upp sig". Hon tänker att det kommer bli "jättestelt" när han kommer. Och se den tredje fetade raden nedifrån... Vad han inte kommer få.
Det uppenbart att målsägande
inte vill ha Vi*king hos sig. Och det är även uppenbart att hon
inte vill ha sex med honom.
Och hon ångrar verkligen att hon generöst erbjöd honom sovplats. Och hon önskar att det var Kingen hellre. Kingen som hon var på bil-dejt med. Hennes vän trodde att det var Kingen som skulle komma, men förstår sedan att det är Vi*king som ska komma, som båda ser som en "fuckboy" (nedlåtande epitet).
Och "vad har jag gjort". Skulle nog vem som helst känna i samma situation: bjuda över någon att sova över hos en som man
inte vill ha i sitt hem. Klart som den man då undrar "varför gör jag så här mot mig själv?".
Läs nu hela FUP:et. Den röda tråden är: målsägande vill inte ha Vi*king hemma hos sig. Han våldtar henne. Hon är traumatiserad efteråt.