Citat:
Ursprungligen postat av
hecules
LIDL kvalité skiljer sig stort från stad till stad. Vissa städer är Lidl bra medans andra är de kassa.
Där jag bor nu är Lidl sämsta matbutiken man kan handla i: lockpriser, ligger på andra sidan stan och betydligt sämre utbud än ICA och Willys.
Har försökt handla där 2-3ggr när de haft bra erbjudanden men fast man kommer på morgonen eller mitt på dagen när det är minst folk i rörelse så är typ alla hyllor som är med i deras reklamblad tomma. Så man får ändå åka till ICA eller Willys för att handla det som är slut på Lidl som resulterar i att handlingen blev betydligt dyrare för att man åkte till Lidl först.
Så jag bojkottar Lidl helt nu.
Det är det som är kass med Lidl, det som är på erbjudande tar slut snabbt.
Skulle köpa kött som var pp erbjudande, priset var rätt bra men inget dunder billigt.
Kom vid 12 tiden och det var slut 2 dagar på raken, frågade en som jobbade där och hon sa att man får komma ännu tidigare så nästa dag så kom jag vid 9 tiden och fick tag på köttet.
Så det som är på kampanj försvinner snabbt, omöjligt att få tag på om man inte kan komma på morgonen och det suger, sen är det helt slut till helgen.