Citat:
Ursprungligen postat av
StElmosFire
Henrik Johansson hånade Malcoms klädsel och drog in hans mamma redan för nån vecka sen med exakt den bilden på Twitter.
https://twitter.com/mrhenko123/status/1330219326771777541
I din första post av tre i den här tråden hittade du Henriks MMA video oerhört snabbt.
Suck.
Japp, och hade du scrollat lite där hade du sett att även hans kollega(?) Svanströmmer postade samma bild med text så man kan se var inlägget kommer ifrån. Vem är jag? Kanske Henko, kanske Svanströmmer. KANSKE KUNGEN! Eller bara precis så som jag skriver i mitt första inlägg. En person som tränat med Henrik och en lyssnare.
https://twitter.com/cSvanstromer/status/1330221925176651777
Citat:
Ursprungligen postat av
Hinterstoisser
Jag tycker de är ett bra komplement att ha i bakgrunden och lyssnar gärna när de har ett nytt avsnitt. Men jag är ingen fanatiker vad gäller dem. De har ofta ett par bra poänger. Ibland blir de för långrandiga, absolut. Men de tycker och resonerar själva. Haveristerna däremot skulle aldrig klara det. De hade aldrig kunnat göra ett poddavsnitt som inte handlade att kalla andra för idioter. Det är rätt fattigt. De är ju inte ens bra på att argumentera varför MochM har fel.
Vad är det man ska behöva argumentera emot? De föreslår att kvinnor ska tvingas till en självsterilisering i utbyte mot stöd från samhället. Varför just kvinnor? När går gränsen? Vilka ska drabbas? Ska Malcom, denna parasit på ett värdfolk, få en ofrivillig vasektomi? Han kan ju uppenbarligen inte klä sig själv, sköta sin ekonomi eller betala skatt. Varför ska han få föröka sig?
Tror de flesta normala personer förstår hur stor inskränkning i människors frihet den här typen av ingrepp är. Men podden kanske håller en för hög intellektuell nivå för dig, vill du att de ska dumma ner det lite åt dig?