Citat:
Ursprungligen postat av
yournotlikeme
Har du seriöst ätit Xanor i 20 år? Jag kan säga att du kommer få VÄLDIGT svårt att sluta själv. Jag som hade ätit Xanor i 5 år försökte MÅNGA gånger själv att sluta genom att göra ett eget nedtrappningschema med Diazepam (Stesolid) det slutade alltid med att när jag kom ner riktigt lågt och började må piss så tog jag mer än jag skulle.
Det är få förunnat att klara av en sån nedtrappning själv, speciellt efter 20 år.
Rekommenderar dig starkt att söka hjälp. Du kan få hjälp via öppenvården tex. Tub-mottagningen (Om du bor runt Stockholm) där jag gick och fick alltså då hämta ut mina läkemedel 3 ggr/vecka och lämna Urinprov.
Vissa klarar det i öppenvården, andra inte. Vill du ha bäst chans att faktiskt bli av med benzon för gott sök till ett bra behandlingshem. Det räddade mig kan jag säga efter jag vet inte huuuuuur många försök att bli av med alla mina tabletter jag stoppade i mig då.
Lycka till och uppdatera gärna hur det går!
Hej
Helt seriöst med handen på Bibeln så har jag ätit det i snart 21 år.
Och nu står jag inför ett jäkla problem då DHL vägrar skicka ner ny medicin till mig där jag bor.
Så ja?? Vad skall man nu typ då göra?
Jag har sömntabletter för 6 månader (Zolpidem)
Med ADHD medicinen är slut om en månad och min Stesolid det också.
Så jag har inget val utan försöka klara detta själv.
Hur fan detta nu skall gå. Då jag fick besked ikväll att DHL vägrar skicka medicin.
Satans jävla kineser och Corona!!!