Citat:
Ursprungligen postat av
Tumidanda
Front National försökte låna pengar av alla franska banker och flera andra i Västeuropa men alla dessa banker vägrade att låna ut några pengar till FN. Som en sista utväg vände de sig till en rysk bank och där fick de låna pengar.
Ditt problem är att du inte vet någonting och inte kan någonting om de ämnen och spörsmål där du säger dig ha "testat hypoteser". Hur kan man testa hypoteser om någonting när man nästan inte vet eller kan någonting om ämnet?!
Nej, de hittar nog ingen bättre plats. Vilka hotell och konferensanläggningar i Västeuropa hyr ut till stora nationalistkonferenser?
Är de det? Om de nu är det, vad är problemet? Det är ju otroligt mycket bättre än alla andra folkförrädiska och vanliga partier i Västeuropa som styrs till hundra procent av globalistintressen och lyder direkt under Washington, Bryssel och Tel Aviv.
Det är för att Ryssland och deras allierade är den enda motpolen till den västerländskt baserade globalistmaffian och den rent sataniska agenda som denna globalistmakt håller på att genomdriva i våra nationer.
Nej, det går inte. Våra folks fiender har makten i hela Västvärlden och deras makt är internationell och gränslös. Även om nationalister får makten i ett land så kommer den internationella fiendemakten att göra allt för att sänka den nya nationalistiska regeringen. Vi nationalister, vi som vill rädda svenskarna och Europas andra folk, vi behöver samarbeta och nätverka inför framtiden.
Du kan som sagt inte "testa en hypotes" när det är helt uppenbart att du inte har ens en rudimentär kunskap om detta ämne. Allt du tror dig veta om det här verkar ju inte vara mer än en ytlig sammanfattning av den desinformation och propaganda som mainstreammedia i Sverige och Västvärlden har spytt ur sig under senare år.
Du kanske menar väl och jag angriper dig inte personligen, men du måste verkligen läsa på och sätta dig in i ämnet ordentligt om du ska ha en chans att förstå vad som pågår.
Nu när jag tittade på resten av ditt medelande igen så slår det mig att du faktiskt motsäger dig själv:
Detta är ett angrepp mot mig som person: "du inte har ens en rudimentär kunskap "
Sedan slutar du med att "jag angriper dig inte personligen"
Men det är ju precis vad du gör.
Jag anser att ditt övriga inlägg bör bedömas med den måttstocken.
Må så gott