Citat:
Ursprungligen postat av
bradgardsindianen
Men nu som vuxen verkar han ha vänt sig mot det fadern var, kanske ur ett dåligt samvete om han valt fadern för rent materiella syften att han fick syssla med sina raketbränslen? Han verkar inte kvinnofientlig eller chauvinistisk (en såkallad womanizer, som PM inte framstår som, har ofta en nedlåtande sida).
Det jag funderat lite är om kanske ställt en fråga på premiss att han skulle ha valt att bo hos fadern för att han tyckte illa om modern (fast det var för att han helt enkelt fick göra vad han ville hos fadern) och han blev förbannad?
Ursäkta sent svar, som jag skrev barn är egoister de väljer det bästa hos sina föräldrar när de separerar om de kan.
PM hade ju blivit ''hjärntvättad'' av pappan i tidig ålder han blev matad av pappans intressen vilket givetvis påverkade PM, ( barn/yngre kan man styra), sen fortsatte PM i pappans spår.