Citat:
Ursprungligen postat av
XeniaOnatopp
Nej, jag litar inte blint på att de har rätt, varför tror du det? Precisera istället vad som är fel i domen istället för att diskutera min person.
Vilket jävla offensivt tillgångasätt du har. Någon som vaknat på fel sida eller vad är problemet?
Fyndet hemma hos honom, påsen med allt skit i. Kniv, tejp osv. Hans rekonstruktion där han är övertydlig om hur det ska gå till. Att han bl.a "gissar" varje detalj rätt. Rätt tejp osv. Hans jävla sjuka dockor hemma med hål i grenen, vilket var samma slags utskärningar på offret. Att han passar in perfekt in på profilen. Att han hittar på historier om hur en man med pistol har kommit och hotat dem osv. Han har ju till och med erkänt att han har haft sex med Malin. Varför hittar man på sånt skit om man inte är skyldig? Vad är poängen? Att han vill ha uppmärksamhet för ett sexmord känns ju helt absurt.
Allt tyder på att det var han som gjorde det. Han blev till och med dömd först. Men fortsätt vara trångsynt du. Det är därför vi aldrig utvecklas inom det här området. Här behövs det att någon tas på bar gärning för att dömmas.