Citat:
Ursprungligen postat av
Fugglarn
Jag har ett beteende som gör att jag förlorar 17 matcher irad oavsett vad jag spelar? Jag kan gå afk i 17 matcher och vinna fler antagligen.
Nu säger du ju precis det jag sa, när du är där och lirar så förlorar ditt lag. Alltså, antingen spelar du på för hög nivå för din skill eller så uppför du sig som värsta sortens ryss så att de andra i ditt lag hellre tar en förlust än att låter dig vinna.
Du är den gemensamma faktorn i alla dina förluster, så förlorar du mer än vad du borde, sett över många matcher, så ligger problemet hos dig. Du kan ha otur, men om du är på "rätt" skillnivå, så bör vinstchansen ligga på 50% och då är sannolikheten att vinna eller förlora 17 matcher i rad 1 på 131072. Och att förlora 33 matcher i rad (som du nämnde som rekord) på rätt skillnivå (specificerat som en vinstchans på 50%) är mindre än 1 på nio miljarder.
Alltså är det extremt osannolikt att det är slumpen som är problemet i dina streaks.