Citat:
Ursprungligen postat av
Marcus31
Okej jag som bölar, okej är inte jag som sitter här o "Gnäller" svarar bara när ni skriver, det var en som råkade skjuta, han tryckte på fel knapp, vi andra stod där ute och tutade, men men, du var inte med så sluta anta och tro en massa, om man bara vill glida i sin bil och liknande så är FORTFARANDE inte GTA nåt att satsa på, lr är det? Alla gnäller om att alla dödar varandra, och att det inte är Rockstars idé, men om det inte är det varför finns alla vapen, tanks och inte minst BOUNTYS om man inte ska döda varandra??, det är därför dem lagt in SOLO och INVITE ONLY, lr har jag fel?
Okej helt plötsligt var det en av er som "råkade" skjuta. Fine, säg det från början istället för att komma på det efteråt. "Anta och tro en massa" vad kan man annars göra än att gå från den informationen som ni skrivit?
Alla "gnäller" inte om att alla dödar varandra, det är några få här som gör det - inte alla, inte särskilt många.
Det folk gnäller på (du kallar det att gnälla i alla fall) är att folk ger sig på de som inte har något intresse i att döda andra spelare. Bara för att det finns vapen och att man kan döda varandra betyder inte det att man måste göra det.
Mitt råd till er som gillar att döda andra spelare är att anfalla spelare som kan och vill slå tillbaka. Det är mycket roligare med en riktig fight istället för att fega runt i en tank eller dränka en passive mode-spelare med vattenslangen från en brandbil.