Citat:
Ursprungligen postat av
mr.mengele
om du snor deras mobil och låser in dom så verkar det väl rätt skäligt att dom får ångest och gör en anmälan. pucko
Kan folk sluta blanda ihop dom här sakerna era jävla mongon?
Dommen handlar om våldtäkt inte om den s.k "stölden"
Dessutom, hur fan blir man "inlåst" i en bostad? Enda ytterdörren i Sverige utan vridlås på insidan eller?
Hela jävla situationen här verkar ju vara helt cp-skadad.
Antingen så är det en utlänning som förgripit sig på denna kvinna eller så är det 2 fyllon som nuppat.
Svårare än så blir det inte, så
Vi har ju faktiskt sett förut hur folk med språkförbristningar blir friade från både det ena och det andra bara för att dom "inte förstår"
Det är ju aldrig ens i närheten av korrekta domslut, men det spelar ju mindre roll i den politiska korrekthetens Sverige.
Här är ju det viktiga att utplåna 'rasism' och andra saker som förekommer av faktiska anledningar, men det väljer man att skita i.