Citat:
Ursprungligen postat av
fjolla666
Finns en anledning att Aschberg alltid driver med dig. Fattar du inte det

nä det gör jag inte. förklara. Han driver med andra. Han driver inte med vissa. Så vad gör mig så speciell. Var vänlig säg det jag inte förstår.
I mina ögon är Aschberg ett riktigt troll, som fått eget radioprogram. Alla kan ringa in, han gör rolig radio på deras bekostnad och låter vissa inringare då och då säga något seriöst. Han är så bra troll att han tar varje tillfälle i akt att driva med alla det går att göra med. Han får sig att framstå som perfekt i sitt program där han alltid har rätt. Hans journalistik tog slut med Insider som var det sista seriösa han varit med om. Egentligen ska jag ju inte mata trollet och sluta ringa in, men jag tänker vinna trollkriget mellan oss innan radio1 läggs ner!
En annan sak som är intressant är att han är allvarlig när han sänder från Göteborg. Inga av studenterna han kallar slynglar. Dessutom säger han sociala medier och inte mEEdier som han brukar göra. Han knullar inte med alla grejer därborta verkar det som
Och som svar på nästkommande fråga, ja jag är också ett troll. Jag har mött en värdig motståndare. Jag har dragit ett par sköna dragningar på radio1 folket, bättre än Rafi eller svennepelle hittills. Inte ens Jari kan mätas med mig. Den enda som trollar bättre än mig är Aschberg själv, men vi ska se vem som vinner innan detta är slut!