Citat:
Ursprungligen postat av måns
Nu måste jag bara ta bladet från mun!
Hans/hennes teorier eller skäl vet jag ingenting om men jag måste bara inflika att surfcity faktiskt har en del poänger här! En del här verkar inte tåla att bli ifrågasatta och det talar verkligen inte till deras teoriers fördel om man säger så.
Tyvärr!
Jag får här nästan intrycket av att ifrågasättanden är något dumt och fult när det i själva verket är fullt normalt och dessutom helt nödvändigt.
Tack
måns. I princip håller jaq med dig vad beträffar människans rätt att yttra sig i en bestämd fråga.
Surfcitys invändning (singularis) är inte heller dum - respekt till den!
Men, varför yttra den dag efter dag utan variation?
Kritik är just kritik - en analys av det man inte nödvändigtvis behagar tala om eller hålla med om, men, kanske har täckning för att tala om i vissa fall. I bästa fall av och från det man har underlag att tala om eller ta avstånd från.
Jag har läst hela tråden - och har ingen erfarenhet av att någon skulle ha uttryckt motvilja gentemot att hantera sanningen.
Så låt oss sluta kivas; sanningen framför allt!
Och når vi icke sanningen; låt oss bära nederlaget med värdighet.
Låt oss bara vara aningen försiktiga: vi talar om människor av kött och blod. Systrar och bröder: jag föreslår att vi använder utrymmet i tråden till att hantera ämnet, inte till att förlöjliga eller bekämpa varandra.
Det är ungefär allt jag har att tillföra.
Värjan ljuger icke.