Citat:
Ursprungligen postat av Nihenna
Antar att det är något liknande twitch och evelynns animationer samt ljud när de förbereder stealth? Visste faktiskt inte att det fanns en motsvarighet till oracles, dock till vision wards, men hjälper det med den oerhört öppna terrängen då? Eller har jag bara fått för mig att hennes ultimate är global och att det är sjukt lätt att smyga inpå utan att man märker oavsett?
Hennes ultimate är global. Men i public så används den inte så mycket för att folk är för dåliga och tycker ultin är dålig. Spelar du på hög nivå däremot används den rätt frekvent men då har nästan alltid någon en dust på sig så att man ser dom ändå.
Tycker inte det är så lätt att smyga sig inpå folk med den ultin för att man har så mycket mer koll i hon pga wards. Wardsen där räcker mycket längre och ser även längre.
Nu blev jag förövrigt 20! Tier3 runor here I come