Citat:
Ursprungligen postat av Snöflingor
Och vad i helvete menar du med det? Är du utvecklingsstörd?
Petite är förstås franska för liten, och jag tyckte att det var ett jävligt passande uttryck till min kropp i helhet eftersom jag trots längden är ganska liten.
Ta inte ut dina jävla mindervärdeskomplex på mig ditt jävla as.
Saja, nu fick du till det. Petite, inte petité. Ska du fortsatta slanga dig med franska ord och uttryck i framtiden sa tycker jag att du ska vara lika duktig som du var nu och stava ratt...
Citat:
Jag har ätit väldigt varierat i mitt liv, när jag var yngre kunde jag äta pizza till frukost, hamburgare till lunch och pasta till middag, däremellan måltider varanan timme (från det att jag vaknade till det att jag gick och la mig) bestående av chips, glass, kakor etc.
Och då talar vi om normala portioner, dvs inte 5 pizzor till frukost utan 1.
Hur stort kcalintag det skulle kunna ha varit har jag ingen aning om eftersom jag aldrig brytt mig om något sådant, det har inte legat i mitt intresse.
Eftersom att du inte har nagon som helst aning om ditt kcal-intag sa har du alltsa ingen som helst aning om hur mycket du gor av med, och kan darfor inte komma med uttalanden som att du har hog forbranning for att du inte gar upp i vikt.
Vad at du i gar och vad har du atit i dag? Forsok vara sa noggrann som mojligt, undvik ord som "jattestor" eller "massor", utan forsok sla till med "en portion" eller "100 gram".
Jag sager inte att du har fel, jag ar bara nyfiken. Varje gang nagon sager att de kan ata "massor" utan att ga upp i vikt och pastar att de har hog forbranning sa har de antingen stuckit ifran diskussionen nar man bett dem skriva vad de ater, eller sa har det visat sig att de far i sig langt farre kcal an de tror. Det ar alltsa an sa lange ingen som lyckats bevisa att de faktiskt har hog forbranning, det ar darfor jag ar nyfiken pa vad du har att komma med