Tjenare gubbar!
Jag är rätt ny inom graffiti/tags osv.. Började taga lite här o var i min "stad" förra veckan.
I fredags var jag på väg hem från en trevlig kväll med lite gött sällskap, så ser jag massa parkbänkar ( med buskar på baksidan) så drar lite tags där.
Sen idag gick jag samma väg hem, o hade en penna i fickan så tänkte, drar väll lite tags.
Första - blev bra och avklarad fort, nöjd.
Och nu kommer det värsta, jag ser ett par GRYMT starka lysen en bit bort och tittar bara på dom och inte på tagen, så råkade skriva i fel ordning

( är som sagt typ nån form av toy )
Jag tänker, äsch det var nog inget, så tänkte dra en till på bänken bredvid i all min frustration pga felstavningen på min egen tag!
Så får till första bokstaven, ser lysena närma sig, ser... blå..gul..vit..v70... det var snuten, fucka upp tagen totalt och springer därifrån (genom parken) över en skolgård och ser polisbilen på andra sidan skolgården så vänder tvärt och springer mot motsatta hållet.
Över en väg där jag håller på o bli påkörd sen stanna jag o tog andan efter ca 500meter vid ett litet buskage vid vattnet.
Sen ska jag gå över gatan framför, vem kommer då om inte snutjäveln igen!!
(Nu var jag max 200meter hemifrån och ville bara hem o skämmas pga mina failade tags)
Den kör förbi, och jag blir lättad, MEN sen gör den jäveln en u sväng o kör efter mig igen!
Tur är att det är som ett litet skogs/park parti rakt framför mig och mitt boende ligger på andra sidan och över en bro.
Så lubbar för allt i världen och dom följde inte efter märker jag, springer hem, och nu sitter jag här.
Är grymt besviken på mig själv pga felstavade tags.
Känns nästan som jag MÅSTE ändra tag, skämt ut mig något så djävulskt
Aja nu ska jag fortsätta läsa tråden ( är på sida 71

)
Edit : Var inte vid sinnesfulla bruk och är inte det nu häller och var rätt centralt.
Sen är jag som jag sa rätt ny på det här.